Ali Babacan: Kayyumlarla milletin oyu gasbedildi

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, bugün düzenlediği basın toplantısında gündeminde belediyelere atanan kayyumlar vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP başkanı Devlet Bahçeli ve Vatan Partisi önderi Doğu Perinçek’i amaç alan Babacan, “Kayyumlarla milletin oyu gasbedildi” dedi.

Cumhur İttifakı’nın ‘kriz ittifakı’ olduğunu söyleyen Babacan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“KAYYUMLAR ATANIRKEN TÜM BU OPERASYONLARI ŞAHSEN KENDİSİ YÖNETTİ”

“Hani diyor ya ‘Sandığa sahip çıkamayan yönetici ülkesine sahip çıkamaz’ diye. Yıllar sonra ne oldu? Kendisi sandık sonuçlarına sahip çıkabildi mi? Ülkenin doğusunda seçilmiş belediye liderleri hukuksuz bir formda vazifelerinden alınırken, vatandaşların iradesine kayyumlar atanırken tüm bu operasyonları şahsen kendisi yönetti. Kayyumlarla milletin oyu gasbedildi. Ülkenin batısında ne yaptı? Lokal seçim sonuçlarını tanımadı. İstanbul’da mart seçimlerini tanımadı. Haziranda tekrar seçim yaptırdı. Sonuç malum.


“SAYIN ERDOĞAN, SAYIN BAHÇELİ VE SAYIN PERİNÇEK’TEN OLUŞAN İTTİFAKIN GERÇEK İSMİ ‘KRİZ İTTİFAKI’DIR”

“Ekonomide, güçte, tarımda, eğitimde, sıhhatte, hukukta, dış siyasette, her alanda kriz yaşıyoruz. Kar yağar, bir kente günlerce elektrik verilemez, kriz olur. Yağmur yağar, sel olur, kriz olur. Yağmur yağmaz, kuraklık olur, kriz olur. Havalar ısınır, ormanlar yanar, kriz olur. Havalar soğur, doğal gaz akışı kısılır, kriz olur. Yalnızca inat uğruna kendi vatandaşına hukuksuzluk yapar, memleketler arası alanda kriz olur. Hani diyorlar ya ‘Cumhur İttifakı’; Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeli ve Sayın Perinçek’ten oluşan troykanın bugün kurduğu ittifakın hakikat ismi Cumhur İttifakı değil, tam bir ‘Kriz İttifakı’dır.”


Leave a Reply