Alper Pirşen: Trabzonspor’u Arda Güler istedi

Fenerbahçe’de Sportif Hukuk İşleri ve Futbol Altyapı’dan sorumlu eski idare konseyi üyesi Alper Pirşen, sarı lacivertlilerin yıldızı Arda Güler’den 28 şampiyonluk müracaatına kadar birçok hususta açıklamalarda bulundu.

Twitter’da sohbet odasında açıklamalarda bulunan Pirşen, “Federasyon şu ana kadar karşılık vermediği için teknik olarak 28 şampiyonluk talebimizi reddettiklerini söyleyebiliriz.” diye konuştu.

“BİZ YARIŞMACI BİR KULÜBÜZ”

Genç oyuncuların oynaması konusunda fikirlerini açıklayan Fenerbahçe’nin eski yöneticisi, “Sırf genç diye oyuncu oynatamayız, biz yarışmacı bir kulübüz.” dedi.

Fenerbahçe’nin eski yöneticisi, sarı lacivertlilerin genç yıldızı Arda Güler’in ailesine de övgüler yağdırdı. Pirşen şunları söyledi: “Arda Güler’in ailesiyle konuştum. ‘Ömer Faruk ile yaşananların akabinde siz Fenerbahçe altyapısının imajı için son kalesiniz’ dedim. Arda’nın en büyük talihi ailesi. Onu koruyup kolluyorlar. Altın yumurtlayan tavuk üzere görmüyorlar, çok olgunlar.”


“TRABZONSPOR DA İSTEMİŞTİ”

Pirşen, Arda Güler’in altyapıda bilinen bir futbolcu olduğunu vurgulayarak “Arda o denli bilinmeyen bir oyuncu değildi. Beşiktaş, Trabzonspor ve Altınordu da istemişti onu. Ali Koç devreye girdi ve Arda’yı kulübe kazandırdı. Herkes biliyordu onun yeteneğini. Daha bu dönem başında Trabzonspor Arda için kiralama teklifi yaptı.” dedi.

Leave a Reply