Arda Güler’in performansı alkış aldı

UEFA Konferans Ligi‘nde son 16 tipi play off maçlarında Slavia Prag‘a toplamda 6-4 kaybeden FenerbahçeAvrupa‘dan elendi. Sarı-lacivertlilerde birçok oyuncunun performansı tartışılsa da, oyuna Pelkas‘ın yerine giren Arda Güler gözlerin pasını sildi.

Oyuna girdiği dakikalarda 17 yaşına basan Arda, Berisha’nın attığı golde 4 kişiyi çalımlayarak izleyenleri mest etti. Fenerbahçeli taraftarlar, maç öncesinde “Arda’yı muhafazamız lazım” diyen İsmail Kartal‘ı tenkit yağmuruna tuttu.

ÇEKYA BASINI ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ

Slavia Prag‘ın tıp atlaması Çekya basınında geniş yer bulurken, Arda Güler‘e de ayrıyeten parantezler açıldı. İşte Arda için yapılan o yorumlar;

Arda Güler‘e bakınca hafızalarda Real Madrid efsanesi Guti canlanıyor. Tarzı son vakitlerin en yeterli Türk futbolcusu olan Emre Belözoğlu‘nu da andırıyor. Türkiye‘de çok parlak bir geleceği var. Hakkında; Geleceği gerçek planlanırsa Real Madrid‘de oynar yorumları yapılıyor.”


“BİR GÜN REAL MADRID’İN YOLUNU TUTABİLİR”

“Arda şimdi 18 yaşında bile değil ve Fenerbahçe onu çok önemsiyor. Özel sürücüsü var. Yakında yeni kontrat imzalaması ve gelecek dönem daha fazla forma giymesi gerekiyor. Ve bir gün Real Madrid‘in yolunu tutabilir.”

Leave a Reply