Aykut Demir, tenkitlere karşılık verdi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali 5. gününe girerken tüm dünyada büyük reaksiyon ile karşılandı. Spor topluluğundan Ukrayna’ya büyük dayanak geldi. FIFA, Rusya ile ilgili değerli yaptırım kararlarının alındığını açıkladı.

Ukrayna’yı işgal eden Rusya’ya “Savaşa hayır” tişörtleri giyerek reaksiyon gösteren Erzurumsporlu futbolculara grup kaptanı Aykut Demir katılmadı. “Savaşa hayır” tişörtü giymeyen tecrübeli futbolcuya toplumsal medyada reaksiyon yağdı.

Savaşa karşı gösterilen hassasiyet konusunda tüm kadronun giydiği tişörtün bir tek Aykut Demir’in üzerinde olmaması toplumsal medyada da gündem oldu.

“ORTA DOĞU’DAKİ ZULMÜ GÖRMEZDEN GELENLER AVRUPA OLUNCA SES ÇIKARIYORLAR”

Aykut Demir, Futbol Anadolu’ya yaptığı açıklamada, “Orta Doğu coğrafyasında hergün binlerce insan ölüyor. Oralardaki zulmü görmezden gelenler, ses çıkarmayanlar mevzu Avrupa olunca bunu yapıyorlar. O ülkelere yapılmadığı için tişörtü giymek içime sinmedi. Giyseydim içim rahat etmezdi. Dünyanın rastgele bir yerinde savaşın olmasına ben de üzülüyorum. Günahsız insanların acılarını paylaşıyorum.” sözlerini kullandı.

“ARKADAŞLARIM BANA KOMANDO DİYOR”

1988 yılında Hollanda’da dünyaya gelen ve futbola bu ülkede başlayan Aykut Demir, 2009 yılında 500 bin euro bonservis bedeli karşılığında Gençlerbirliği’ne geldi. Burada 4 yıl oynadıktan sonra 2.9 milyon euroya transfer edilen Aykut, U17’lerden itibaren bütün Türk Ulusal kadrolarında forma giydi. Aykut Demir, silah merakı ve milliyetçi hislerinin kabarık olması nedeniyle arkadaşlarının kendisine ‘komando’ dediğini söylemişti.

Leave a Reply