Beşiktaş’ta 5 isme yol göründü: Maksat, 20 milyon euroluk kadro bütçesi

Beşiktaş yeni dönemin takım planlaması için çalışmalarını sürdürürken ekip bütçesini düşürmek için de operasyona hazırlanıyor.

Kulüpte maksat, hala 45 milyon euro düzeyinde olan kadronun bütçesini 25 milyon euro bandına kadar indirmek.

2021-22 dönemin tamamlanmasıyla birlikte Kartal birinci olarak oynamadan para kazanan 4 oyuncusuyla vedalaşarak kıymetli bir sarfiyat kaleminden kurtulacak.

5 İSİM KESİN GİDİYOR: 7.8 MİLYON EURO EK MALİYET BİTİYOR

Takım dışı bırakılmalarına rağmen oynayabilecekleri ekiplere gitmek yerine siyah beyazlılarda kadrodan farklı egzersize çıkmayı tercih eden Adem Ljajic, Jermain Lens, Fabrice N’Sakala ve Douglas’ın dönem sonu mukaveleleri bitiyor.

Bu oyuncularla birlikte tekrar mukavelesi biten Ajdin Hasic ile de devam edilmeyecek. Yalnızca bu 5 oyuncunun ayrılması kulübün 7.8 milyon euro ek maliyetten kurtulması manasına geliyor.

MEÇHULLER VE KİRALIKLAR DA NETLEŞİNCE KULÜP DÜZGÜNCE RAHATLAYACAK

Tekrar kontratları sona eren Vida, Larin, Oğuzhan, İtimat, Gökhan Töre, Atiba ve Mehmet Topal’ın durumları belgisiz. Bu futbolcuların da maaş maaliyeti 7.6 milyon euro düzeyinde.

Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giyen Michy Batshuayi, Miralem Pjanic ve Can Bozdoğan’ın ekiplerine dönmesi ise 6 milyon 315 bin euro’nun kasada kalmasını sağlayacak.

Leave a Reply