Eric Zemmour’dan Rusya-Ukrayna yorumu: Çeçenleri gördüğümde kanım donuyor

Fransa’da aşırıcı sağcı olarak bilinen Müslümanlara yönelik İslamofobik sözleri ile dikkat çeken cumhurbaşkanı adayı Eric Zemmour, Cnews kanalında dün akşam, Rusya-Ukrayna savaşına ait açıklamalarda bulundu.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in tek saldırgan olduğunu tabir eden Zemmour, lakin bu savaşın sorumluların tarihçiler tarafından belirlenmesi gerektiğini belirtti.

TANSİYONUN DÜŞMESİ İÇİN PUTİN’E BİR ŞEY VERİLMELİ”

Zemmour, “1914’teki savaşta saldıran ve Belçika’yı işgal eden Almanya idi. Bugün 100 yıl sonra tarafların sorumluluğunu daha güzel anlıyoruz. Bugün de (Rusya-Ukrayna savaşı için) de birebir şey geçerli. Daha sonra (bu savaşta) bilmediklerimizi göreceğiz.” dedi.

Zemmour, Putin’in Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy’i Nazi olmakla suçladığını, lakin bunun yanlışsız olmadığını lisana getirdi. Ukrayna halkının Rusya’nın hücumlarına direndiğini, bu nedenle Putin’in hücumlarını artırabileceğini söyledi. Zemmour, bu tansiyonun düşmesi için Putin’e ‘bir şey verilmesi gerektiğini’ söyledi.

“ÇEÇENLERİ GÖRDÜĞÜMDE KANIM DONUYOR”

Çok sağcı Eric Zemomur, “Putin’in, Ukraynalıları öldürmeden evvel ‘Allahu Ekber’ diye bağıran Çeçenleri çağırdığını gördüğümde kanım donuyor.” sözünü kullandı.

Leave a Reply