Eski Ukrayna hoşu, Rusya’ya karşı savaş için cepheye gitti

2015 yılında 24 yaşında olan Anastasiia Lenna, Ukrayna Hoşu seçilerek tacın sahibi olmuş, modellik yaparak ün kazanmıştı.

Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği askeri harekatlar, sivil halkta hareketliliğe neden oldu.

Savaşa katılan Ukraynalılar ortasında, Anastasiia Lenna da yer aldı.

TAKİPÇİLERİNE SAVAŞ DAVETİ YAPTI

Toplumsal medyada çok etkin olan ve çok sayıdaki takipçisine seslenen Lenna, takipçilerine savaşta yer almaları için davette bulundu.

BİKİNİLİ FOTOĞRAFLAR YERİNE KAMUFLAJLI FOTOĞRAFLAR PAYLAŞIYOR

Şık kıyafetli ve topuklu ayakkabılı ya da bikinili fotoğrafları paylaşmayı bırakan ve kamuflaj kıyafeti giyerek eline tüfek alan Lenna, Ukrayna’nın direnişine katkıda bulunmak için tavsiyeler de verdi.

TÜRKİYE’DE ÇALIŞIYORDU

Ferdî Instagram hesabından paylaştığı imgelerle halka seslenen Lenna’nın bir mühlet evvel Türkiye’de bir halkla bağlantılar uzmanı olarak çalıştığı da öğrenildi.

Lenna geçmişte atıcılık ve savaş tatbikatlarına katıldığını ve bu bahiste eğitim aldığını da lisana getirdi.

RUS ASKERLERE GÖZDAĞI

Yaklaşık 40 bin takipçisi olan Lenna dün gece çok sert sözler kullandı. Genç bayan, “Ukrayna sonunu, ülkemizi işgal etme emeliyle geçen herkes öldürülecektir.” diyerek Rus askerlerine gözdağı verdi. Lenna, NATO’yu da eleştirerek, “Ordumuz, NATO’nun yardım etmesi gerektiği üzere gayret veriyor.” yorumunu yaptı.

TRAFİK LEVHALARI KALDIRILSIN DAVETİ

Kiev’deki Slavistik Üniversitesi’nde pazarlama eğitimi alan Lenna ayrıyeten ülkedeki bütün trafik levhalarının da kaldırılması gerektiğini söyleyerek, bu sayede askerlerin nereye gideceğini bilemeyeceğini lisana getirdi.

Lenna, “Bütün yol işaretleri ve kentlerin dışındaki göstergeleri kaldırmak gerekiyor. Düşman bölgeyi tanımıyor, bu sayede onları alt edebiliriz.” dedi.

Leave a Reply