Fenerbahçe’den açıklama: Telaşlıyız

Süper Lig’in 28. haftasında Trabzonspor’u konuk edecek olan Fenerbahçe, müsabaka öncesinde bir açıklama yayımladı.

Sarı-lacivertlilerden “Endişeliyiz!” başlığıyla yapılan açıklamada maçın hakemi olarak Zorbay Küçük’ün atanmasına reaksiyon gösterildi.

Bilindiği üzere hakem ataması cuma ve cumartesi maçlarından daha sonra gece saatlerinde yapılmıştı.


İŞTE FENERBAHÇE’NİN AÇIKLAMASI

“Futbol Kadromuz, Üstün Lig’in 28. haftasında, yarın Trabzonspor ile kritik bir maça çıkıyor.

Takımımız, 2021-22 Harika Lig Dönemi’nin 9. haftasında deplasmanda Trabzonspor ile oynadığı maça, o dönemki puan tablosu, potansiyel şampiyonluk beklentisi çerçevesinde dönemin en büyük şampiyonluk favorisi olarak çıkmıştı.

Söz konusu maç haftasında, çeşitli yayın organlarında ‘7 hakemin ipinin rakibimizin lideri tarafından çekildiği’ haberleri yer almıştı.

Takımımız bu maçta, hakem katliamıyla 10 kişi bırakılmış; ismi geçen hakem tam olarak bu haberlerin tesirinde kaldığını gösteren bir maç idaresi ortaya koymuştu.

Bu usul spekülatif haberlerin ilgili maçın hakemi Ali Şansalan’a nasıl bir ileti verdiği kamuoyunun takdiridir.

Kaldı ki o haftadan bugüne kadar oyuncumuzun atılmasına sebep olan birebir aynı pek çok konum yaşanmış, bu konumlara verilen kararlar da bizim maçımızdakinden çok farklı olmuştur!


“HAKEM ATAMASI SORU İŞARETLERİ İLE DOLU”

Bugüne geldiğimizde, Grubumuzun Trabzonspor’a karşı oynayacağı maç öncesinde, soru işaretleri ile dolu bir hakem ataması ve atama yaklaşımı olduğu ortadadır…

Özetle tekrar bir Fenerbahçe-Trabzonspor maçı ve tekrar tartışmalı bir hakem ve hakem ataması…

3 Mart 2022 Perşembe günü, 120 dakika süren Alanyaspor-Gaziantepspor maçını yönetmiş bir hakemin, alışılagelmişin dışında bir yaklaşımla, gecenin bir yarısında açıklanarak Türkiye’nin en kıymetli maçlarından birine atanmış olması, olağandışı bir durumdur ve tasa vericidir!

Sezonun birinci yarısındaki maçın oynandığı hafta içerisindeki “garip” olaylar zinciri, bu haftada da kendini göstermektedir.


“ENDİŞELİYİZ”

Bu atamaya dair, hakem Zorbay Küçük’e dair, vereceği her karara dair endişeliyiz!

Yarın oynayacağımız maça dair, Türkiye Futbol Federasyonu’nun tüm ilgililerine ve MHK’ya davette bulunuyor; atadıkları hakemin hiçbir kulübün, liderin ve haberin tesirinde kalmaksızın, hakikat ve düzgün bir maç idaresi göstermesini beklediğimizi vurguluyoruz!

Ayrıca Ekibimizin maçlarından bağımsız olarak;

Bu dönem MHK odağında yaşanan son derece garip ve teamüllere ters hakem atamaları,

Yüksek not alan kimi hakemlerin maç verilmeyerek cezalandırılması,

Tüm kamuoyu tarafından “kötü maç yönetti” denen hakemlerin maç verilerek ödüllendirilmesi,

Bu eksende alakalar odaklı ve temaslı hakem atamalarına Türkiye Futbol Federasyonu içinden aracı olan kişi / şahıslara dair gereken açıklamaları da artık kamuoyu ile paylaşmanın vaktinin geldiğini söylemek istiyoruz.”


Leave a Reply