Gaziantep’te konut fiyatları dorukta

Gaziantep’te artan konut fiyatları dar gelirli birçok aileyi etkiledi.

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar hayallerini ertelemek zorunda kalırken, inşaat gereçlerinin maliyeti fiyat artışlarına neden olmaya devam ediyor.

Kent genelinde yeni bir bölge imara açılıp inşaatlar yükselirken, kentte konut fiyatlarının değişmemesi ve tam bilakis fahiş oranda fiyatlarının artması dikkat çekiyor.

KONUT FİYATLARI YÜZDE 100 ZAMLANDI

Geçtiğimiz yıla nazaran konut fiyatlarının yüzde 100 oranında arttığı kentte 300-350 bin TL düzeylerinde satılan 2+1 konut fiyatları, yaklaşık 700 bin, 350 bin TL’den başlayan 3+1 konut fiyatları ise 850 bin TL ve bir milyon ortasında satılması bölge sakinleri tarafından büyük reaksiyonla karşılanıyor.

EN UCUZ KONUT FİYATI 650 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Nüfusunun büyük bir çoğunluğunun minimum fiyatla çalıştığı kentte konut ve kiralık daire fiyatlarındaki artış halkı mağdur etmekle birlikte mesken sahibi olmalarını da zorlaştırıyor. Minimum fiyatla çalışanların konut sahibi olmalarının hayal olduğu kentte en ucuz konut fiyatı 650-700 bin TL’den başlıyor.

KİRA FİYATLARINDA DA ARTIŞ YAŞANDI

Öte yandan kiralık konut fiyatlarının da arttığı kentte semte nazaran 2+1 konutların kirası 2 bin, 3+1 konutların de kira fiyatları 3 bin liradan başlıyor.

Leave a Reply