İspanya’da çok sağ: Ukraynalıları alın, Müslümanlara hududu kapatın

İspanya’daki çok sağcı Vox partisinin önderi Santiago Abascal, Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili Meclis Genel Şurası’nda yapılan oturumda konuştu.

Ülkelerindeki savaştan kaçan Ukraynalılar için “Kadınlar, çocuklar ve yaşlılar, evet bunlar savaş mültecileridir ve Avrupa’da beğenilen karşılanmalıdır.” diyen Abascal, şöyle devam etti:

‘MÜSLÜMAN KÖKENLİ GÖÇMENLERE HUDUTLARINI KAPATIN’

“Herkes, bu mülteci akışı ile Avrupa hududuna akın eden, Müslüman kökenli, askerlik çağındaki genç erkeklerin işgalleri ortasındaki farkı anlayabilir. Onların ki Avrupa’yı istikrarsızlaştırma ve sömürgeleştirme teşebbüsüdür.”

Abascal, Avrupa’nın Ukrayna’dan kaçan savaş mağdurlarına kapıları açmasını lakin Müslüman kökenli göçmenlere hudutlarını kapatmasını istedi.

KATALAN SOLUNDAN AVRUPA’YA MÜLTECİ ELEŞTİRİSİ

Öbür yandan Katalonya’da faaliyet gösteren Katalonya Cumhuriyetçi Solu (ERC) partisinin meclis küme sözcüsü Gabriel Rufian ise Avrupa’nın mülteciler konusundaki “çifte standardını” eleştirdi.

Rufian, “bugüne kadar mülteci kabul kurallarını uygulamayan Avrupa’nın artık sarışın ve mavi gözlü oldukları için Ukrayna’daki savaştan kaçanlara sınırsız kabul getirdiğini” söyledi.

Leave a Reply