Konut kıymetini arttıran prosedürler

Mülk sahipleri tarafından satışa çıkarılan ya da kiraya verilen konutlara yapılan değişiklikler kıymetini daha fazla artırıyor.

Yapılan yenileklerle konut sahipleri, meskenlerine kısa müddet içerisinde alıcı bulabiliyor ve daha karlı olabiliyor.

TAMİRATLAR MESKENLERİ KULLANIŞLI HALE GETİRİYOR

Küçük harcamalarla yenilenen iç dekorasyon meskenin havasını değiştirirken; bakım ve tamiratlar da meskenleri daha kullanışlı bir hale getirilebiliyor.

Meskenin pahasını arttırmak için yapılması gerekenler…

GAYE KİTLE

Elden çıkarılmak istenen konutların hangi kitleye hitap ettiği büyük değer taşımaktadır. Muhiti, metrekaresi ve dizaynı üniversite öğrencilerine mi, çocuklu aileye mi, evli ikili mi ya da bekar vatandaşlara mı hitap ediyor? Bunu belirlemek epey kıymetlidir.

BADANA

Eski kiracının konuttan ayrılmasının akabinde yeni kiracı bulmadan evvel kesinlikle boya badana işine girişilmelidir.

DUVAR RENGİ SEÇİMİ

Rengarenk duvarlar alıcıların dikkatini çekse de kiralamayı yahut satmayı düşündüğünüz meskende sade renkler tercih edilmelidir.

BANYO VE MUTFAK

Mesken satın almak ya da kiralamak isteyen bireylerin öncelikle dikkat ettikleri kısım banyo ve mutfaktır. Bu nedenle banyo ve mutfak tesisatının sağlam ve pak olması epey kıymetlidir.

TESİSAT

Satıştan evvel elektrik, su ve doğalgaz tesisatını elden geçirmek en kıymetli adımlardan biridir. Yeni alıcıların mağdur olmamasına dikkat edilmelidir.

YALITIM

Binaların uzun ömürlü olmasını sağlayan ısı yalıtımı, kısa vadede konutun satış bedelini de artırıyor. Öte yandan ses yalıtımı sayesinde de gürültülü komşuların sesini ve sokaktan gelecek otomobil seslerini engellemek mümkün.

Leave a Reply