Lider Karaveli: Atiba’nın kadroda olması değerli

Beşiktaş kaptanı Atiba Hutchinson, Sivasspor maçındaki performansıyla bir sefer daha büyük takdir ve alkış topladı. Kartal’da 9. dönemini geçiren 39 yaşındaki Kanadalı futbolcunun fizikî olarak kendisini güzel hissettiği ve bir yıl daha alanlarda olmak istediği aktarıldı.

Sivasspor maçından sonra Atiba’ya övgü yağdıran Teknik Yönetici Lider Karaveli’nin de tecrübeli oyuncuya bu hususta tam takviye verdiği ortaya çıktı. Karaveli’nin geçtiğimiz günlerde siyah-beyazlı yöneticilerle yaptığı görüşmede Atiba’nın bir dönem daha oynamasını onayladığı belirlendi.

Başkan Karaveli’nin, Beşiktaşlı taraftarların en çok sevdiği isimlerden olan Atiba Hutchinson’un bilhassa özkaynak sistemindeki gençler tarafından örnek alındığının altını çizdiği kaydedildi.

“GENÇ OYUNCULARIMIZ ATIBA’YI ÖRNEK ALIYOR”

Beşiktaş’ta sembolleşen Atiba’nın tüm taraflarıyla gerçek bir profesyonel olduğuna vurgu yapan siyah-beyazlı hocanın, “Özkaynak sistemimizdeki genç oyuncularımız Atiba’yı kendilerine örnek alıyorlar. Onun kadroda olması gençler için de çok değerli. İdare uygun görürse Atiba’nın bir yıl daha oynaması çok yararlı olacaktır.” sözlerini kullandığı öğrenildi.

ATIBA KARAR VERECEK

Buna nazaran siyah-beyazlı idarenin son kararı Atiba’ya bırakacağı belirtildi. Kanada Ulusal Grubu ile Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası’na gitmeyi çok isteyen başarılı futbolcunun kontratı mesleğine devam etmek isterse 1 dönem daha uzatılacak.

5 KUPA KAZANDI

Beşiktaş’a 2013’te PSV’den bedelsiz transfer olan Atiba Hutchinson, siyah-beyazlı forma altında toplam beş kupa kaldırdı. Harika Lig’de 3 defa şampiyonluk yaşayan Kanadalı futbolcu, Türkiye Kupası ve Harika Kupa’da ise birer şampiyonluk elde etti.

Leave a Reply