Real Madrid’de Erling Haaland kararsızlığı

La Liga’da liderliğini sürdüren Real Madrid, yaz transfer devrinin en beğenilen isimlerinden Kylian Mbappe’yi takımına katmaya hazırlanırkenErling Haaland’ın transferinde kararsızlık yaşıyor.

Marca’da yer alan haberde, Paris Saint Germain’in tüm kontrat yenileme tekliflerini reddeden Kylian Mbappe’nin büyük sürpriz olmaması halinde Real Madrid’e transfer olacağı belirtildi.

Başkent grubunun listesindeki öteki isim Erling Haaland’la ilgiliyse idarenin maliyeti sebebiyle kararsız olduğu söz edildi.

KADRODAKİ EKSİKLER DÜŞÜNDÜRÜYOR

Haberde, Real Madrid’in Erling Haaland için yarıştığı kadrolardan Manchester City ve Barcelona’nın ekonomik olarak daha güçlü olduğuna dikkat çekilirken Madrid idaresinin transfer devrinde takımdaki eksikleri de gidermek istediği söz edildi.

Her iki oyuncuya da ödenecek astronomik maaşlar ve bonuslarla birlikte Real Madrid’in büyük bir mali yükün altına gireceği belirtildi. Madrid idaresinin ise Haaland yerine orta alana ve savunmaya destek yapmayı ve grubun eksiklerini gidermeyi planladığı kaydedildi. Ayrıyeten Mbappe ve Haaland transferlerinin birebir devirde yapılması halinde ekonomik nedenlerden ötürü gruba öbür ekleme yapılamayacağı söz edildi.

Erling Haaland bu dönem ne yaptı?Sakatlığı sebebiyle 16 Şubat’tan bu yana alanlardan uzak kalan Erling Haaland, bu dönem Dortmund formasıyla müddet aldığı 20 maçta 23 gol ve 6 asist kaydetti.

Leave a Reply