Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Podolyak: Ruslar öbür ülkelere de saldıracaklar

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı işgalin 9’ncu gününde de taarruzlar devam ediyor.

İşgalin daha da büyüyüp öbür dünya ülkelerine de sıçramasından korkuluyor.

Gündem ile ilgili Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Mihaylo Podolyak  toplumsal medya üzerinden kendisine sorulan soruları yanıtladı.

“3 DÜNYA SAVAŞI ÇOKTAN BAŞLADI”

Ukrayna’da olup bitenleri “3. Dünya Savaşı” olarak nitelendiren Podolyak, “Örneğin Brüksel, Amsterdam’daki kafelerde, restoranlarda oturup Netflix’i düşünüyorlar. Birinin gelip kent merkezini bombalamaya başlamasına ruhsal olarak hazır değillerdi. Burası 3 buçuk milyonluk bir kent. Bunu anlamıyorlar. Artık dünya savaşının sona erdiğini ve bir daha olmayacağını düşünüyorlar. Lokal savaşların olabileceğini ama global savaşların olacağını öngörmüyorlar. Artık global bir çatışma var. 3. Dünya Savaşı çoktan başladı kimse bunu görmüyor” dedi.


“RUSLAR DİĞER ÜLKELERE DE SALDIRACAKLAR”

Rusya’nın Ukrayna’ya hücumlarına müdahale edilmezse Rusya’nın öbür ülkelere de saldıracağını vurgulayan Podolyak, “Ruslar, Ukrayna’da durmayacak. Diğer ülkelere de saldırıp daha da ileriye gitmek isteyecekler. Kimse bunu istemeyecektir. Hiç elbet batılı müttefiklerimizin ekonomik yaptırımları 1, 2 yahut 3 yıl Rusya’nın üzerinde çok tesirli sonuçlara neden olacak. Aşikâr bir karar vermek istedikleri açık lakin bu kararlar Ukrayna’nın da çıkarına olmalı” tabirlerini kullandı.


Leave a Reply