Uydu şirketi: Kiev’e yaklaşan Rus konvoyu 64 km uzunluğunda

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in talimatıyla Ukrayna’ya askeri harekat başlatan Rus ordusu, ülkenin çeşitli noktalarında Ukraynalı güçlerle çatışıyor.

Rus ordusunun Ukrayna’nın başşehri Kiev’e yaptığı askeri sevkiyatın uydu manzaraları ise, medyaya sızmaya devam ediyor.

KONVOY 64 KM UZUNLUĞA SAHİP

Daha evvel Rus konvoyunun uzunluğunun 17 mil (27 km) olduğunu açıklayan Maxar Technologies şirketi, Kiev yakınlarına ulaşan Rus askeri konvoyunun aslında daha uzun olduğunu bildirdi. Şirket zırhlı araçlar, tanklar, çekili toplar ve öteki askeri araçlardan oluşan konvoyun uzunluğunun 40 milden (64 km) uzun olduğunu açıkladı.

Gün içerisinde elde ettiği yeni imgeleri servis eden şirket, konvoyun Kiev’e 27 mil (43 km) uzaklıktaki Antonov Hava Üssü’nden Ukrayna’nın Prisbyrsk kentinin kuzeyine kadar uzandığını kaydetti.

KONVOYUN GEÇTİĞİ YERLERDE KONUTLARDAN DUMANLAR YÜKSELİYOR

Şirket, Ivankiv’in kuzey ve kuzeybatısında, konvoyun seyahat ettiği yolların yakınında çok sayıda mesken ve yapıdan dumanlar yükseldiğinin görüldüğünü lakin buna neden olan şeyin muhakkak olmadığını söz etti.

RUSLAR, UKRAYNA’NIN DİRENCİYLE KARŞI KARŞIYA

Ukrayna-Rusya ortasındaki savaş, altıncı gününde devam ediyor. Şimdi bir kent merkezini ele geçirmeyen ve Kiev’i işgal etme yolunda olan Rus birliklerinin, Ukrayna ordusunun gösterdiği büyük dirençle karşı karşıya olduğu söz ediliyor.

Leave a Reply