Yıldırım Demirören alacağından vazgeçti

Beşiktaş’ın eski liderlerinden Yıldırım Demirören 10 yıl evvel verdiği kelamı tuttu. 92 milyon liralık alacağından vazgeçen Yıldırım Demirören, sayısı kulübe bağışladı. Kelam konusu bağış, denetleme konseyi raporuna yansıdı.

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi’nin daha evvel ipucunu verdiği olay gerçekleşti. Eski lider Yıldırım Demirören, 2012’de vazifeden ayrılırken vadettiği kelamı 10 yıl sonra yerine getirdi. Demirören’in daha evvel dolardan TL’ye çevirdiği alacağını resmi olarak bağışladı. Beşiktaş’ın son çıkan denetleme konseyi raporunda Demirören’in 92 milyon liralık alacağından vazgeçtiği ve bunun cari kayıtlara geçtiği vurgulandı.

ÇEBİ İŞARETİ ARALIK AYINDA VERMİŞTİ

Beşiktaş’ın geçen Aralık ayında yapılan mali ve idari genel heyetinde lider Çebi, Demirören’in alacaklarını bağışlayacağını birinci işaretini vererek, “Kâğıt cebimde, Mart’taki divan heyetinde açıklayacağım.” demişti. İşte Çebi’nin söylediği bu bağış resmileşti ve durum kulübün denetleme şurası raporuna yansıdı.

100 MİLYONDAN 8 MİLYON HARİÇ

1 Mart 2022 tarihli denetleme konseyi raporunda, “Eski idare şurası liderinin Beşiktaş JK’den alacağı olan 100 milyon lira meblağın, 7 milyon 787 bin 162 lira borç meblağı düşüldükten sonra kalan 92 milyon 212 bin 837 lira net alacağı Beşiktaş JK’ne bağışlanmış ve cari hesap kapanmıştır.” denildi. Raporda Bırakmam Seni Kampanyası’nın aktüel sayıları da verildi. Buna nazaran kampanyadan elde edilen toplam bağış ve yardım meblağı 142 milyon 743 bin lira oldu.

Leave a Reply